Test World: testas vasarinėms 205/55R16 dydžio padangoms (2012) 

Test World: Suverehvide test suurus 205/55R16 (2012)     Publikuojame suomių organizacijos Test World atlikto testo rezultatus dešimt tipų vasarinėms padangoms. Išbandytų padangų sąrašas: Barum Bravuris 2, BFGoodrich g-Grip, Pirelli Cinturato P7, Continental ContiPremiumContact 5, Dunlop SP Sport FastResponse, Goodyear EfficientGrip, Hankook Ventus Prime2 K115, Jinyu YU63, Michelin Pilot Sport 3, Nokian Hakka Blue
     Padangų gamybos pramonė nestovi vietoje, gamintojai ir toliau dirba prie padangų dangos savybių bei jų sudėties gerinimo. Tobulinant kurias nors dešimtuko padangas, vienų savybių pagerėjimas automatiškai priveda prie kitų pablogėjimo. Pavyzdžiui, pagerinus sukibimą su šlapia kelio danga, kyla problemų su atsparumu dilimui ir slydimui. Todėl svarbiausias inžinierių uždavinys yra pasirinkti, kokia kryptimi plėtoti naują padangų modelį. Šiuo metu daug įmonių pabrėžia ekonomiją ir riedėjimo gerinimą, kas, deja, neretai nuveda prie saugumo lygio sumažėjimo lietingame ore.

 

1. vietas

Hankook Ventus Prime2 (K115)Hankook Ventus Prime2 (K115)

Šių padangų puikus sukibimas su šlapia kelio danga, optimalus valdomumas ir trumpas stabdymo kelias. Vienintelis minusas – atliekant ekstremalius manevrus automobilį gali sumėtyti, bet dėl aukšto sukibimo lygio kontaktas su keliu gali būti visai lengvai atgaunamas. Be to, labai geras Hankook tipo padangų atsparumas akvaplanavimui, taip pat žemas triukšmo lygis. Korėjiečių gamintos padangos gavo pirmąją vietą suomių atliktuose testuose, kurie yra visiškai pagrįsti.

 

1. vietas

Nokian Hakka BlueNokian Hakka Blue

 

Nokian pagerino savo padangas, kurios jau anksčiau yra gavusios gerą įvertinimą ir dėl įdėto darbo vis dar rikiuojasi reitingų viršuje. Daugiausia šias padangas ekspertai šlovina dėl „netikėtai gero sukibimo su šlapia kelio danga“. Nokian padangoms būdingas stabilumas, greita ir saugi reakcija atliekant sukimo manevrus. Šios padangos „nenustebins vairuotojo jokiomis sąlygomis“. Prie minusų galina priskaičiuoti palyginti žemą vertikalųjį stabilumą akvaplanuojant ir, lyginant su kitomis tikrintomis padangomis, aukščiausią riedėjimo pasipriešinimo rodiklį. 

1. vietas

Pirelli Cinturato P7Pirelli_P7_Cinturato.jpg

Trečios padangos, kurios dalijasi pirmąja vieta, yra Pirelli padangos, kurios buvo pripažintos geriausiomis važiuoti sausa kelio danga. Padangos greitai ir tiksliai reaguoja į vairo pasukimus, šitaip automobilio vairavimas yra lengvas ir intuityvus. Be to, Pirelli padangų stabdymo kelias yra trumpiausias. Taip pat ant šlapios kelio dangos Pirelli padangų rodikliai yra geri, bet padangų elgsena galėtų būti geriau prognozuojama. Triukšmo lygis – vidutinis, bet savo ruožtu labai žemas riedėjimo pasipriešinimas. Verdiktas galėtų skambėti taip: aukštos kokybės padangos, sujungtos su didele traukos jėga, manevruojamumu ir ekonomija. Pelnyta vieta.

 

2. vietas

Continental ContiPremiumContact 5Continental ContiPremiumContact 5

Nors Continental padangos rinkoje yra visai neseniai, testuose jos spėjo įrodyti, kad yra aukštos kokybės padangos be jokių rimtų trūkumų. Tai bet kokiomis sąlygomis užtikrina gerą valdomumą, ir Continental padangos turi aukštus rezultatus visose kitose disciplinose, jų subalansuotumo lygis yra aukštos kokybės rodiklis.

 

2. vietas

Michelin Pilot Sport 3Michelin Pilot Sport 3

Geros padangos, tolygiai ir numanomai reaguojančios net ekstremaliose situacijose. Didelė traukos jėga ir stabdymo efektyvumas. Triukšmo lygis ir riedėjimo pasipriešinimas – vidutinis. Kokybiškos padangos be rimtų trūkumų. 

 

3. vietas

Goodyear EfficientGripGoodyear EfficientGrip

Greitai ir tiksliai reaguoja į vairo pasukimus net darant greitus manevrus. Tačiau sukibimo riba pasiekiama per staigiai, ypač ant šlapios kelio dangos. Stabdymo efektyvumas – priimtinas, bet pastebimai blogesnis nei padangų, kurios užima pirmąsias vietas. Taip pat daug silpnesnė apsauga nuo akvaplanavimo.

 

4. vietas

Dunlop SP Sport FastResponseDunlop SP Sport FastResponse

Padangos su geru pasipriešinimu akvaplanavimui, tačiau, deja, jos yra pernelyg neprognozuojamos ant šlapios kelio dangos, o ekstremalių manevrų atlikimas gali būti sudėtingas dėl per staigios reakcijos. Taip pat ir Dunlop padangos turi didelį riedėjimo pasipriešinimą.

 

5. vietas

Barum Bravuris 2Barum Bravuris 2

Žemo sukibimo lygio padangos, lėta reakcija į vairo pasukimus, sudėtingas valdomumas. Geriausi rodikliai teste – vidutinis riedėjimo pasipriešinimo rodiklis. Visų kitų testų rezultatai buvo vidutiniški, o garso lygis vertinamas kaip didžiausias.

 

6. vietas

Jinyu YU63Jinyu YU63

Gana geras sukibimas su šlapia kelio danga, bet ekstremalioje situacijoje jis gali dingti. Ant sauso kelio dangos padangos daugiau ar mažiau saugiai reaguoja į vairo pasukimus, bet tuo pat metu kaip ir šlapios kelio dangos atveju valdomumas gali pablogėti. Triukšmo lygis – vidutinis, o riedėjimo pasipriešinimas nelauktai pasirodė žemiausias.

 

 

7. vietas

BFGoodrich g-Grip BFGoodrich g-Grip

Šios padangos teste sukėlė didžiausią nusivylimą. Jų geriausia savybė – žemas riedėjimo pasipriešinimas, bet visuose kituose bandymuose rezultatai nėra tokie geri. Šių padangų traukos jėga žemiausia, žema apsauga nuo akvaplanavimo ir blogas valdomumas. Šlapioje kelio dangoje jos gali pradėti slysti, o užpakalinius ratus gali sumėtyti ir ant šlapio, ir ant sauso kelio dangos.

 

« atgalhankook
vredestein
nexen
maxxis