Gute Fahrt: vasarinių padangų (235/55 R17 dydžio) skirtų krosoveriams testas (2014)Gute Fahrt ekspertai testavo 12 vasarinių krosoveriams skirtų padangų, tame tarpe vieną modelį trijų skirtingų dydžių. Gute Fahrt pirmą kartą savo istorijoje, nusprendė testuoti 235/55 R17 dydžio padangas. Visi testai buvo atlikti pagal Pirelli testus itališkoje Vizzola, testuojamas padangas sumontavus ant trijų dyzelinių Volkswagen Tiguan (su priekiniais varančiais ir visai varančiais ratais).

Sąrašas testutotų padangų: Bridgestone Dueler H/P Sport, Continental ContiCrossContact UHP, Dunlop Sport Maxx RT, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, Hankook Ventus S1 evo2 SUV K117A, Pirelli Scorpion Verde, Star Performer SUV-1, Toyo Proxes CF1 SUV, Vredestein Quatrac 3 SUV, WestLake SV308.

 

Į testų programą buvo įtraukta 11 disciplinų. Svarbiausia buvo subjektyvūs valdymo ant sausos ir šlapios kelio dangos vertinimai, taipogi atsparumas šoniniam slydimui drėgnoje trasoje, pirmiausia testai buvo atlikti su priekiniais ratais varomu Tiguan, o poto su 4matic versijos automobiliu. Toliau sekė triukšmo lygio ir komforto testai, kurių metu padangų kokybė taipogi buvo vertinama subjektyviai. Vėliau buvo atlikti ir klasikiniai testai – stabdymo efektyvumo, įvairų tipų akvaplano atsparumo, bei pasipriešinimo riedėjimui. 

 

Galutinis vertinimas buvo sudarytas taip. Rezultatų svarumui buvo svarbūs valdymo ir stabdymo efektyvumo ant šlapios kelio dangos testai - 25%, stabdymo ant sausos kelio dangos testas - 15%, valdymo ant sausos kelio dangos, bei pasipriešinimo riedėjimu testas - 10%, visos kitos disciplinos - 5%. Pirmąją vietą minimaliu skirtumu užima Hankook, Pirelli, Dunlop, bei nesenai atnaujintos Continental padangos, kurios visos gavo „Labai gerai“ įvertinimą.

tikėtasi. Jos gali būti priimtinu variantu, tačiau tik tiems, kurie mažai važinėja ir gyvena šiltame klimate.

Gute Fahrt

Siūlome susipažinti su pirmojo aštuntuko rezultatais:

Continental ContiCrossContact UHP Labai gerai– (Gute Fahrt rekomenduoja)

Hanoverio inžinieriai dar kartą parodo, kokiomis gali būti šiuolaikinės padangos.

Continental sugebėjo suderinti trumpą stabdymo kelią ant šlapios kelio dangos, bei žemą pasipriešinimą riedėjimui.

Neskaitant to, šios padangos turi tikslias ir prognozuojamas reakcijas į vairo pasukimas bet kokiomis oro sąlygomis, tačiau tenka pažymėti, kad atsparumas akvaplanui turėtų būti patobulintas.

Dunlop Sport Maxx RT Labai gerai– (Gute Fahrt rekomenduoja)

Dunlop padangos yra patvirtintos Audi Q3 komplektacijai, jos turi gerą valdymą, bei gerą sukibimą bet kokiomis oro sąlygomis.

Šios padangos truputėlį atsiliko nuo kitų testuojamų padangų stabdymo efektyvumo šlapioje trasoje ir pasipriešinimo riedėjimui testuose, tačiau puikiai susidorojo su stabdymu ant sausos kelio dangos, bet to šios padangos turi didelį atsparumą akvaplanui.

Hankook Ventus S1 evo2 SUV K117ALabai gerai– (Gute Fahrt rekomenduoja)

Hankook padangos yra vienos iš absoliučių šio pavasario naujovių , korėjiečiai vėl parodė ką jie sugeba.

Nesvarbu ar sausa ar šlapia kelio danga, Hankook padangos suteikia puikų manevringumą, bei puikų sukibimą bet kokiose situacijose.

Be to šios padangos turi puikų stabdymo efektyvumą, mažą pasipriešinimą riedėjimui bei gerą atsparumą akvaplanui.

Pirelli Scorpion VerdeLabai gerai– (Gute Fahrt rekomenduoja)

Itališkasis skorpionas vis dar kelia realią grėsmę bet kuriam priešininkui.

"Pirelli" taip pat homologuoti Volkswagen ir Audi, šios padangos turi puikų valdymą ir efektyvų stabdymą bet kokiomis sąlygomis.

Be to, mažesnį pasipriešinimą riedėjimui bei gerą komforto lygį.

Bridgestone Dueler H/P Sport 17 collasGerai +

Šios japoniškos padangos parodė subalansuotą ir harmoningą elgesį tiek ant sausos tiek ant šlapios kelio dangos.

Kalbant apie stabdymą ant šlapio kelio, šios padangos nusileido jaunesniems konkurentams ženkliai.

Šios Bridgestone padangos turi mažą pasipriešinimą riedėjimui, gerą važiavimo kokybę ir žemą triukšmo lygį, o taip pat didelį atsparumą akvaplanui.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2Gerai +

Šios Goodyear padangos skirtos tiems, kuriems reikalingos labiau sportinės padangos, šio modelio padangos skirtos važiuoti iki 300 km / h greičiu.

Nors komforto lygis bus ir žemesnis, tačiau šios Goodyear padangos pasižymi itin tiksliomis reakcijomis, neutraliu pasukamumu bei geru stabilumu atliekant staigius manevrus.

Ant šlapios kelio dangos šios padangos taip pat labai greitai ir paprastai reaguoja, jos pasižymi geru atsparumu akvaplanui.

Toyo Proxes CF1 SUVGerai –

Šios Japonijos kompanijos padangos yra specialiai pritaikytos krosoveriams. Šios padangos gana saugios ir kontroliuojamos tiek ant sauso, tiek ant šlapios kelio dangos, tačiau nepaisant gero sukibimo, parodo aiškų polinkį nepakankamam pasukamumui atliekant staigius manevrus.

Neskaitant to, šios padangos pasižymi santykinai žemu stabdymo efektyvumu, tačiau parodo gerą atsparumą akvaplanui, bei žemą pasipriešinimą riedėjimui.

Bridgestone Dueler H/P Sport 16 collasGerai –

Šios 16 colių padangos suteikia gerą saugumo lygį, tačiau joms neužtenka tvirtumo, dabar populiaresnės yra 17 colių šio modelio padangos.

Šios padangos reikalauja didesnio vairo pasukimo kampo, jos taip pat reikalauja daugiau dėmesio esant kritiniams manevrams.

Stabdymo efektyvumas – vidutinis, atsparumas akvaplanui – geresnis.

Tačiau, kalbant apie komfortą, mažesnio dydžio padangos neturi realių pranašumų.

« atgalhankook
vredestein
nexen
maxxis