Gute Fahrt: Vasarinių 225/45 R17 dydžio padangų testas (HVS1e2-2/15)Vokiečių žurnalas Gute Fahrt testuoja dešimt 17-kos colių padangų 11-oje disciplinų.

 

Testuotų padangų sąrašas: Bridgestone Potenza S001, Continental ContiSportContact 5, Dunlop Sport Maxx RT, Goodyear EfficientGrip Performance, Hankook Ventus S1 evo2 K117, Kumho Ecsta LE Sport KU39, Nexen N'Fera SU1, Nokian Line, Pirelli Cinturato P7 Blue, Uniroyal Rainsport 3.

Testai buvo atliekami automobilių Golf ir Audi A3 pagalba (abu automobiliai varomi priekiniais ratais), automobilių varikliai vienodos galios ir tipo - TDI (150AG), patikrintame Pirelli poligone įsikūrusiame Vizzola Italijoje.

Svarbiuose subjektyviuose testuose buvo vertinami: valdomumas ant sauso ir šlapio asfalto, o taip pat padangų elgesys apvalioje drėgnoje trasoje. Be to, triukšmingumas ir komfortas taip pat buvo vertinami subjektyviai. Šiuolaikinei elektronikai palikome efektyvumo stabdant su ABS, pasipriešinimo išilginiam ir skersiniam akvaplanavimui, o taip pat pasipriešinimo riedėjimui testus, kurie buvo vertinami pagal Europos ženklinimo taisykles. Taip pat buvo patikrintas padangų tvirtumas važiuojant dideliu greičiu. Su šiuo testu visos padangos susidorojo be problemų.

Geriausią valdomumą ant sauso paviršiaus pademonstravo Pirelli, Bridgestone, Continental, Dunlop, Nokian ir Uniroyal, Goodyear ir Kumho padarė šiek tiek mažiau malonaus įspūdžio. Norinti gauti išsamesnį vertinimą (susidaryti išsamesnį vaizdą apie padangą), buvo būtina persikelti ant šlapios trasos. Šioje trasoje iš geriausios savo pusės vėl gi pasirodė Pirelli, Hankook Continental ir Dunlop. Tik šios padangos turi tikrai gerą charakteristikų balansą.

Testuose ant šlapio asfalto šį kartą Pirelli tikrai parodė, kaip toli pažengė šiuolaikinės technologijos – su šiomis padangomis Golf sustojo (važiuojant 100 km/h greičiu) jau už 41,4 metro. Goodyear, Uniroyal, Hankook ir Nokian padangos (43 metrų riboje) buvo įvertintos „Labai gerai“, Dunlop, Continental ir Bridgestone - „Gerai“, o Kumho - tik „Patenkinamai“, šių korėjietiškų padangų stabdymo kelias buvo 5 metrais ilgesnis negu Pirelli.

Galutinis vertinimas susidėjo iš: stabdymo efektyvumo ant šlapio paviršiaus testo vertinimo svarumas - 25%, valdomumas ant šlapio paviršiaus bei stabdymas ant sauso paviršiaus - 15%, valdomumas ant sauso paviršiaus bei pasipriešinimas riedėjimui - 10%, visose kitose disciplinose - 5%. Pabaigoje paaiškėjo, jog pirmą kartą GF teste nugalėtojomis tapo iš karto trys padangos – su visiškai vienodais vertinimais finišavo Pirelli, Hankook ir Dunlop. Šios padangos gauna Gute Fahrt rekomendaciją.

Gute Farht ekspertų nuomonė apie kiekvieną padangą:

 

1. Pirelli Cinturato P7 Blue

Labai gerai (Gute Fahrt rekomenduoja)

Pirelli pademonstravo puikų valdomumą ir ant sauso, ir ant šlapio paviršiaus. Šių padangų labai tikslios reakcijos į vairo pasukimus, efektyvus stabdymas, mažas pasipriešinimas riedėjimui bei aukštas komforto lygis.

1. Hankook Ventus S1 evo2 K117

Labai gerai (Gute Fahrt rekomenduoja)

Vienintelės padangos teste, kurios sugebėjo sujungti prienamą kainą su aukštais valdomumo ir stabdymo kelio ilgio testų vertinimais. Šios padangos elgiasi labai harmoningai ir tiksliai seka pasirinktą trajektoriją. Nors Hankook padangų palyginti didelis pasipriešinimas riedėjimui, tačiau vis gi šios padangos gauna GF rekomendaciją.

1. Dunlop Sport Maxx RT

Labai gerai (Gute Fahrt rekomenduoja)

Dunlop padangos taip pat homologuotos VW, ir šis modelis, dėka harmoningam elgesiui, tikslioms ir greitoms reakcijoms į vairo pasukimus bei sukibimo ribų nuspėjamumui pakelia kartelę labai aukštai. Dunlop greitai sustabdo automobilį ant šlapio kelio, turi mažą pasipriešinimą riedėjimui. Dunlop tapo geriausiomis stabdymo efektyvumo ant sauso paviršiaus teste.

4. Continental ContiSportContact 5

Gerai+

Su šiomis padangomis Golf tikrai pademonstruoja savo subalansuotą valdomumą. Continental padangos gerai stabdo ant šlapio paviršiaus, tačiau ant sauso tik patenkinamai. Su atsparumu akvpaplanui, komfortu bei triukšmu problemų nėra. Šių padangų gana mažas pasipriešinimas riedėjimui.

5. Goodyear EfficientGrip Performance

Gerai+

 

Goodyear už ekonomiškumą vertinimos reitingu „A“, laimėdamos šio testo atitinkamoje disciplinoje šios padangos patvirtino įvertinimo pagrįstumą. Tačiau kai kalba pasisuka apie valdomumą ant šlapio paviršiaus, Goodyear pademonstruoja savo trūkumus. Šios padangos reikalauja didelių vairo pasukimo kampų bei didesnio vairuotojo dėmesio važiuojant posūkiais. Goodyear gana efektyviai stabdo ant šlapio paviršiaus, šios padangos neturi problemų su valdomumu ir stabdymu ant sauso asfalto. Taipogi geras šių padangų važiavimo tolygumas.

6. Nokian Line

Gerai+

Suomijos kompanijos padangos gerai stabdo ant šlapio paviršiaus, reikalauja nedidelių vairo pasukimo kampų ant sauso paviršiaus, jų geras valdomumas ir šoninis stabilumas. Ant šlapio paviršiaus šios padangos linkusios į nepakankamą pasukamumą, dėl to pradeda „nešti” galinę automobilio dalį, bei aktyvuojasi ESP. Likusiose disciplinose Nokian pasirodė puikiai, neskaitant palyginus didelio pasipriešinimo riedėjimui.

7. Bridgestone Potenza S001

Gerai

Japoniško prekinio ženklo padangų geras valdomumas ir efektyvus stabdymas ant sauso paviršiaus, tačiau ant šlapio paviršiaus šios padangos pradeda demonstruoti polinkį nepakankamam pasukamumui sukibimo ribose. Atsparumas akvaplanavimui labai geras, tačiau pasipriešinimas riedėjimui galėtų būti ir mažesnis. Važiavimas Bridgestone padangomis – tylus ir tolygus.

8. Uniroyal Rainsport 3

Gerai-

Efektyvus asimetrinis protektoriaus raštas turėjo aprūpinti Uniroyal nepralenkiamomis charakteristikomis ant šlapio paviršiaus, tačiau, kaip paaiškėjo, tai liečia tik stabdymą ir atsparumą skersiniam akvaplanavimui. Jeigu kalbėti apie valdomumą, šios padangos aiškiai linkusios į nepakankamą pasukamumą ir reikalauja didelio pasukimo kampo. Ant sauso paviršiaus su šiomis padangomis problemų nėra, tačiau stabdymo kelias yra per ilgas. Ekonomiškumas, komfortas ir triukšmas vertinami gerai.

9. Nexen N'Fera SU1

Patenkinamai

Nebrangios Nexen padangos šiame teste susitiko su rimtais konkurentais, kurių lygio šios padangos tiesiog dar nepasiekė. Padangos elgiasi nervingai ir demonstruoja aiškų polinkį nepakankamam pasukamumui. Patenkinamai padangos pasirodė stabdymo ant šlapio paviršiaus, komforto ir pasipriešinimo riedėjimui testuose.

10. Kumho Ecsta LE Sport KU39

Patenkinamai-

Deja, bet Kumho nesugebėjo gerai pasirodyti šiame teste. Jeigu važiuojant posūkiais sausoje trasoje dar viskas gerai, tai netgi esant tokioms sąlygoms stabdymo kelias bus per ilgas. Ant šlapio paviršiaus viskas dar blogiau, ir visa to priežastis aiškus sukibimo nepakankamumas. Atsparumo akvaplanavimui teste Kumho padangos abu kartus užėmė paskutiniąją vietą. Kuro ekonomija šios padangos pasigirti taip pat negali.

Colesa.ru

 

« atgalhankook
vredestein
nexen
maxxis