Eco padangos yra raktas į kuro ekonomiją 


Eco padangos yra raktas į kuro ekonomiją

 

     „Which?“ testų portalo atliktame teste buvo išsiaiškinta, kad ekonomiškos padangos gali sutaupyti net iki 6 % kuro.
     Kai kuro kainos ypač pakilusios, „Which?“ pataria rinktis padangas, kurios sutaupo daugiau kuro ir dėl kurių jūsų automobilis litru kuro galėtų nuvažiuoti daugiau kilometrų (km/l).
    
Vienas būdas, kaip vairuotojai gali būti saugūs, kad jų automobilis nekainuos daugiau negu reikia, yra palaikyti padangų slėgį rekomenduojamu lygiu. Padangų gamintojas GT-Radial paskelbė naują tyrimą, kad automobilis su nepakankamai pripūstomis padangomis sunaudoja 10 % daugiau kuro.
   
„Which?“ sutinka su tuo, kad vairuotojai turi palaikyti padangų slėgį rekomenduojamo lygio (kad būtų garantuotas saugus naudojimas ir stabdymas, taip pat sutaupyta kuro). Mūsų tyrimai įrodo tai, kad įsigijus ekonomiškas padangas daugiau pinigų įmanoma sutaupyti ir prie siurblių.

Gerų padangų pasirinkimas
     Mes patikrinome kelias iš populiariausių firmų padangų ant Peugeot 308 ir, sumažinę padangų slėgį iki kritinio 15PSI (vienas Bar), gavome maždaug 3 % kuro sąnaudų prieaugį. Šiame teste paaiškėjo ir esminiai pokyčiai automobilio valdomume bei stabdyme, kas reiškia, kad teisingas padangos slėgis yra ypač svarbi saugaus važiavimo sąlyga.
    
Tačiau jūsų padangų pasirinkimas faktiškai gali padaryti daug esmingęsnę įtaką kuro ekonomijai – todėl iš pat pradžių svarbu išsirinkti geriausias padangas ir jas atitinkamai eksploatuoti.

Su „Eco“ padangomis galima sutaupyti 6 % kuro
    
„Which?“ paskutiniuose testuose vienas tikrinamų padangų dydžių buvo 205/55 R16V, kuris yra vienas dažniausiai Jungtinėje Karalystėje naudojamų padangų dydžių. Padangos, kurios pagal kuro ekonomijos rodiklius rikiuojasi viršūnėje, buvo Pirelli Cinturato P7 ir Hankook Kinergy Eco K425, kurios riedėjimo pasipriešinime nukonkuravo tokius „grandus“ kaip Continental PremiumContact 5, Goodyear OptiGrip ir Bridgestone Turanza T001. 
    
Iš tiesų, uždėjus padangas automobiliui, kuris sunaudoja 7 litrus 100 km, ir Pirelli, ir Hankook padangos užtikrins papildomą ekonomiją maždaug 6 % palyginti su Nexen N8000 padangomis, kurių riedėjimo pasipriešinimas buvo didžiausias. Pagal šiandienines padangų kainas tai prilygsta 246 Lit per metus*.

Apie padangų testus
    
„Which?“ yra vienintelis nepriklausomas padangų testuotojas Jungtinėje Karalystėje, ir kiekvienais metais keletui padangų uždedame maksimalią apkrovą, kad patikrintume jas visose svarbiausiose pajėgumo kategorijose, įskaitant valdomumą, važiavimą ant šlapios ir sausos kelio dangos, stabdymą ir trauką tiesiose ir vingiuotose kelio atkarpose.
   
Taip pat patikriname kiekvienų padangų triukšmo lygį, kuro ekonomiją ir dilimą, kad padėtume išsirinkti padangas, kurios kasdien ir ilgainiui sutaupytų jums pinigų.

*Nuvažiavus 12 000 km per metus

 

 

« atgalhankook
vredestein
nexen
maxxis