Dešimt dabartinių 18-os colių padangų aštrioje kovoje ant drėgno ir sauso kelio (03.2011)Dešimt dabartinių 18-os colių padangų aštrioje kovoje ant drėgno ir sauso kelio.     Moderni technologija įžymių firmų padangų gamintojai ir pigios padangos iš tolimųjų Rytų konkuruoja tarpusavyje. Bandymai su nedviprasmišku rezultatu.  
     Nuo Dirko Mullero-Zontago ir Heningo Klipo: „Dėmesio-gaudyk! Netgi jeigu aprūpinimas vasariškomis padangomis, gali būti ir ne bus toks žemos padangų deficitas, kuris buvo praeitą žiemą, bet patariame paskubėti.
     Paklausa greitai auga, medžiagų kiekis mažėja. Tiems, kurie nenori naudotis antrarūšėmis prekėmis arba likučiais, reikia sparčiai veikti. Tie žmonės, kurie rūpinasi savo ateitimi, jau iš anksto rezervuoja vietas automobilio dirbtuvėse ir bendrauja su pasirinktų firmų padangų pardavėjais apie galimas išankstinio pirkėjo nuolaidas. Mūsų aktualus išbandymas padės Jums padaryti pasirinkimą ir išsirinkti Jums tinkamas vasariškas padangas.
     Šį kartą padangos su matavimais 225/40 R 18, kurie yra standartiški sportiškų ir individualiai pritaikitų transporto priemonių. Tokioms transporto priemonėms, kaip Golf GTI, Focus ST, Audi S3, Octavia RS ir Mazda3 MPS, kurios buvo naudojamos, kaip išbandymų automobiliai, šios padangos garantuoja susikibimą su danga. Bet, kaip matoma vertinimuose ir bandymo protokolo komentaruose, su labai skirtingais sėkmės rezultatais: „Geras vairavimas ir stabilus susikibimas automobilio provėžoje“, taip mūsų išbandymų profesionalai vertina Pirelli P Zero.  Komentarai apie pigią padangą Linglong, skiriasi ir tos komentarus naudotojas turėtu priimti, kaip įspėjimą: „Kritinis galinės ašies praslydimas po važiuojamos juosto kaitos.“

Dešimt dabartinių 18-os colių padangų aštrioje kovoje ant drėgno ir sauso kelio. Dešimt dabartinių 18-os colių padangų aštrioje kovoje ant drėgno ir sauso kelio. Dešimt dabartinių 18-os colių padangų aštrioje kovoje ant drėgno ir sauso kelio. 

     Hankook Ventus S1 evo ir Goodyear Eagle F1 Asymmetric parodė nepriekaištingą laiką ant šlapios dangos, jų valdymo elgesys yra beveik idealus. Stabdant ant labai užpiltos vandeniu dangos Hankook padangai labai gerai sekasi: kartu su Pirelli, naudojant pilną stabdymą su 100 km greičiu, jau po 55 metrų mes galime matyti sustojimą. Palyginimui, mes pačiame geriausiame matavime mes pastatėme pilonus, o ant bandymų transporto priemonės įdėjome kiniškas padangas Linglong. L 688, kurios nusivylė mus jau darant bandymus ant drėgnos dangos, stabdant labai lietai praranda greitį, o turint 55 km greitį Mazda pravažiavo pažymėtą poziciją (projektuojant į realią kelio situaciją, automobilius tokiu atveju įvažiuotu į priekyje stovintį automobilį) ir sustojo tik tai po 24 metrų. 
    
O kaip gi saugumo rezervai? Jų tiesiog nėra! Tokius blogiausius bandymo rezultatus dar niekas nerodė – Linglong sustoja kelio krašte. Čia netgi žymiai maža kaina nieko negali padaryti. Taip pat stabdymo išbandymuose nepasisekė ir mažos kainos padangai Falken Ziex ZE 912, ir tai patvirtina faktą, kad ieškant optimalius sprendimus, taupumas neneša gerų rezultatų, tai tiesiog nesaugu. Tas, kuris perkas pigias padangas, taupo savo saugumą. Modernios technologijos sudaro saugumą, bet tai turi savo kainą. Išmaniems ir taupiems po šių bandymų viskas tampa aišku. Išsamiau apie kategorijas ir kandidatus skaitykite paveikslų galerijoje.

šaltinis: AutoBild

1. Vietas

Hankook Ventus S1 evo
Hankook Ventus S1 evo

• Privalumai: sportiškos padangos su puikiais vairavimo rezultatais ant sausos ir šlapios dangos. Nepriekaištingas elgesys ir stabilus valdymas ant šlapios dangos. Trumpas stabdymo kelias ant sausos ir šlapios dangos, žemas pasipriešinimas riedėjimui.
• Trūkumai: tiktai vidutiniškas riedėjimo komfortas
• Vertinimai: puikus

2. Vietas

Pirelli P Zero
Pirelli P Zero

• Privalumai: aukštos kokybės padangos su subalansuotais sportiškais valdymo ypatumais. Puikus ridenimo tikslumas su geru grįžtamųjų ryšiu ir dinamiška elgsena ant sausos dangos. Pats trumpiausias stabdymo kelias ant kelio su sausa ir šlapia danga.
• Trūkumai: vidutiniški akvaplanavimo rezervai.
• Vertinimai: puikus

3. Vietas

Continental Sport Contact3
Continental Sport Contact3

• Privalumai: Daugiaaspektinis talentas su subalansuota elgsena vairuojant bet kokiomis oro sąlygomis. Geras vairavimo tikslumas ir stabilus kreipties valdymas ant kelio su sausa danga. Trumpas stabdymo kelias ant šlapios dangos, žemas pasipriešinimas riedėjimui.
• Trūkumai: vidutiniškas riedėjimo komfortas
• Vertinimai: rekomenduojama

4. Vietas

Goodyear Eagle F1 Asymmetric
Goodyear Eagle F1 Asymmetric

• Privalumai: Dinamiškai daugiašalio padangos su labai gera važiavimo kokybės ant šlapios dangos. Geri akvaplanavimo saugumo rezervai, įtikinamai riedėjimo komfortas.
• Trūkumai: palyginant aukštas riedėjimo triukšmas, truputi aukštas pasipriešinimo riedėjimui lygis.
• Vertinimai: rekomenduojama

5. Vietas

Uniroyal RainSport2
Uniroyal RainSport2

Privalumai: esant drėgnam orui –specialistai tarp sportiškų padangų. Puikus akvaplanavimo saugumo rezervai, trumpus stabdymo keliai, labai ramus riedėjimo triukšmas.
• Trūkumai: vėluota vairo reakcija ir nevaldomas elgesys vingiuotose keliuose esant sportiškam vairavimui ir sausam keliui.
• Vertinimai: rekomenduojama

6. Vietas

Bridgestone Potenza S001
Bridgestone Potenza S001

Privalumai: specialistai ant sauso kelio su dinamišku sportišku kokybišku vairavimu ir trumpais stabdymo keliais. Geri akvaplanavimo saugumo rezervai.
• Trūkumai: truputi pailginti stabdymo keliai ant sausos dangos, padidintas pasipriešinimo riedėjimui lygis, pats garsiausias riedėjimo triukšmas
• Vertinimai: rekomenduojama

7. Vietas

Dunlop SP Sport Maxx TT
Dunlop SP Sport Maxx TT

• Privalumai: gera vidutinė padanga su aiškiai matytais trūkumais arba stipriomis pusėmis, geras akvaplanavimo saugumo rezervas ir trumpas stabdymo kelias, kaip ant sausos, taip ir šlapios dangos.
• Trūkumai: truputi nevaldomas vairo elgesys vairuojant vingiame kelyje ir esant šlapiai dangai, vidutinis riedėjimo komfortas
• Vertinimai: rekomenduojama

8. Vietas

Michelin Pilot Sport 3
Michelin Pilot Sport 3

• Privalumai: akvaplanavimo saugumo rezervas, patogus riedėjimo komfortas, žemas pasipriešinimo riedėjimui lygis
• Trūkumai: vidutinis valdymas su aiškiai matytais bruožais, kurie rodo nevaldomo ant vingiuoto kelio, esant šlapioms oro sąlygoms, tiktai vidutiniški stabdymo rezultatai
• Vertinimai: rekomenduojama

9. Vietas

Falken Ziex ZE 912
Falken Ziex ZE 912

• Privalumai: žemas pasipriešinimo riedėjimui lygis ir tylus riedėjimas.
• Trūkumai: labai nevaldomas vairo elgesys vingiuotame kelyje, vėluojama vairo reakcija ir ribuotas krypties valdymas, labai ilgas stabdymo kelias ant kelios su šlapia danga, ribuotas riedėjimo komfortas
• Vertinimai: nerekomenduojama

10. Vietas

Linglong L 688
Linglong L 688

Privalumai: tylus trumpas garsas, žemas pasipriešinimo riedėjimui lygis
• Trūkumai: vairavimo elgesys, kuris yra nevaldomas ant vingiuoto kelio ir apkrovos pasikeitimas, pavojingai ilgi stabdymo keliai ant kelio su šlapia danga, blogas riedėjimo komfortas
• Vertinimai: blogi

« atgalhankook
vredestein
nexen
maxxis