Choice 225/60R17 padangų testas skirtas kompaktinės klasės visureigiams (2012)Choice 225/60 R17 padangų testas skirtas kompaktinės klasės visureigiams (2012)Kol Europoje dar buvo sniegas, australų kompanijos Choice specialistai spėjo atlikti vienuolikos padangų savo testus skirtus visureigiams (SUV).

Australai vis labiau ir labiau pradeda pamėgti kompaktinės klasės visureigius, kurių šiuo momentu nuperkama po 25 tūkstančius per mėnesį, tai 20% daugiau negu praeitais metais. Dėl tos priežasties, nepriklausomos organizacijos Choice ekspertai, padedančios vartotojams pasirinkti įvairias prekes, nusprendė pratestuoti būtent šios klasės automobiliams skirtas padangas.

Savo apžvalgoje specialistai parašė, jog „padangų dydžių yra tiek daug kaip ir pačių visureigių, kad neaišku ar vienas padangos dydis tiks daugiau negu dviems automobiliams“. Todėl testavimui buvo pasirinktos 225/60 R17 padangos, kurios tinka bent keliems naujesniems ir senesniems visureigių modeliams, tokiems kaip Hyundai iX35, Kia Sportage (naudojama testavime), Nissan XTrail ir Renault Koleos.

Atlikus specialią apklausą, Choice specialistai išsiaiškino, kad 95% vartotojų renkasi padangas skirtas asfaltui, bet tinkančias važiuoti per lengvą bekelę ir tik 5% vartotojų renkasi sau padangas skirtas tikrai bekelei „off-road“. Taip pat buvo išsiaiškinta jog australiečių visureigių savininkai vidutiniškai 90% savo kelionių važiuoja asfaltuotais keliais, 8% - važiuoja žvyrkeliais ir tik 2% - važiuojama per purvą ir smėlį.

Įvertinus apklaustųjų pasirinkimą, ekspertai nusprendė testuojant padangas pagrindinį dėmesį skirti rodikliams ant asfalto, be to patiems ir išbandyti jas ant žvyrkelio ir bekelės skirtoje motociklams trasoje.

Testojamų padangų sąrašas: Cooper CS4 Touring, Dunlop Grandtrek ST20, Falken Ziex ZE 912, Goodyear EfficientGrip SUV, Hankook Optimo H426, Kumho eco Solus KL21, Maxxis MA-E1, Nexen Classe Premiere 641, Pirelli Cinturato P7, Yokohama Geolandar A/T-S G012, Yokohama Geolandar H/T-S G051

Kaip buvo atliekami testai

Pirmame teste padangų testavimo specialistai Choice vertino tai, kaip padangos išlaiko trajektoriją važiuojant 70, 75 ir 80 km/v greičiu ant sausos ir šlapios kelio dangos, važiuojant lanku kurio skersmuo yra apie 55 metrai. Po šio bandymo padangos buvo vertinamos balais už posūkių įveikimą.

Kitame teste naudojant GPS pagalbą buvo matuojamas atstumas reikalingas pilnam ekstriniam automobilio sustojimui važiuojant 50 ir 80 km/v greičiu. Bandymai buvo atliekami ant sausos ir šlapios kelio dangos.

Paskutiniame teste ant asfalto buvo atliekami garso matavimai, prie vairuotojo kairės ausies (Australijoje eismas vyksta kairiąją kelio puse) važiuojant lenktyniniu treku ir per kelią su įvairiais nelygumais 50 ir 80 km/v greičiu. Ekspertai primena, nors šitie testai buvo atiekami pačiame bandymų gale, tačiau visos padangos buvo dar salyginai naujos, didesni triukšmingumo skirtumai gali atsirasti dylant padangoms.

Stabdant ant sausos kelio dangos nuo 50 km/v greičio visų padangų rezultatai buvo panašūs ir skirtumas neviršijo vieno metro. Ant šlapios kelio dangos skirtumas padidėjo iki keturių metrų, pirmos buvo Nexen, o paskutinės – Maxxis. Po sustojimo nuo 80 km/v greičio, skirtumas tarp geriausio ir blogiausio rezultato buvo: trys su puse metro ant sausos dangos ir devyni metrai ant šlapios kelio dangos.

Padangų rezultatai visose bandymuose buvo išreikšti procentais. Tuo tarpu posūkio įveikimo testo vertinimo svarba yra didesnė (30%), negu stabdymo kelio ilgis (20%), kadangi, kaip pažymi Choice specialistai tikimybė dideliu greičiu įveikti posūkį yra didesnė negu staigus stabdymas.

Pirmą vietą bendroje įskaitoje užėmė Pirelli Cinturato P7, kurios surinko pačius aukščiausius vertinimus visuose keturiuose testuose, posūkių įveikimo ir stabdymo efektyvumo.

Šaltinis: Choice

Bendras rezultatas ir papildoma informacija

 

Vieta Modelis

Vertinimas

pagamintas

Protektoriaus raštas

1

Pirelli Cinturato P7

84

Vokietija

Asimetriškas

2

Goodyear EfficientGrip SUV

81

Kinija

 

3

Falken Ziex ZE 912

79

Tailandas

Asimetriškas

4

Nexen Classe Premiere 641

78

Pietų Korėja

Nukreiptas

5

Kumho eco Solus KL21

73

Kinija

 

6

Hankook Optimo H426

72

Pietų Korėja

 

7

Cooper CS4 Touring

70

JAV

8

Maxxis MA-E1

69

Tailandas

Nukreiptas

9

Yokohama Geolandar H/T-S G051

67

Tailandas

10

Dunlop Grandtrek ST20

64

Japonija

11

Yokohama Geolandar A/T-S G012

61

Япония

 

« atgalhankook
vredestein
nexen
maxxis