AutoBild: 205/55R16 žieminių padangų testas (2012)AutoBild: 205/55R16 žieminių padangų testas (2012)

Kiekvienais metais tūkstančiai automobilių savininkų klausia savęs: "Kokios žieminės padangos tinka man?" Į šį klausymą atsakyti ne taip ir paprasta, nes rinkoje yra didžiulė padangų pasiūla, bet išsiaiškinti kurios labiausiai tinka nėra paprasta. Nuo šių metų lapkričio mėnesio tapo privaloma ženklinti naujas padangas parduodamas Europos sąjungoje nauju specialiu lipduku, tačiau tai padeda tik iš dalies susiorientuoti daugybėje pasiūlymų, nes naujame ženklinime padangų savybės ant sniego ir ledo neatsispindi. O pirkti pigiausią naujų padangų komplektą dažniausiai nėra pats geriausias sprendimas, nes pernelyg daug pigių padangų paprasčiausiai neatitiko pateiktų bandymų rezultatų. Šiame teste Auto Bild atneša šviesos spindulį į tamsos karalystę.

Testų maratonas
Siekiant chaosą padangų rinkoje padaryti labiau aiškiu, populiarus Vokietijos žurnalas «AutoBild» privertė konkuruoti net 42 skirtingas padangas vienu metu. Tai buvo testas su ambicingu tikslu, rasti geriausią žieminę padangą tarp visų testo dalyvių. Padangų testavimui buvo pasirinktas naujasis VW Golf VI su populiariu padangų išmatavimu 205/55 R16 H.

Pirmais bandymais buvo siekiama nustatyti padangų efektyvumą stabdant ant šlapios ir apsnigtos kelio dangos. Šiuo patikrinimu automobilį priversdavo staigiai stabdyti šlapiame kelyje nuo 80 km/h ir ant sniego nuo 50 km/h iki pilno sustojimo.

Pirmų testų rezultatai
Po staigaus stabdymo, greitai tapo aišku, kad daugelis kandidatų yra tiesiog netinkami žiemos sąlygoms. Tik 15 modelių padangų rezultatai buvo patenkinami. likusių kandidatų 10 modelių turėjo tam tikrų sunkumų ant tokios dangos. Likę 16 dalyvių slydo žymiai toliau už reikiamos žymos, ir jiems tuo testas buvo baigtas.

Reikia pavyzdžių? Vienas iš geriausių modelių, šio bandymo metu Semperit Speed Grip 2 – ant šlapio asfalto iki pilno sustojimo prireikė 40,1 metrų. Priešingai, Wanli S-1083 Snowgrip sustojo tik po 56,0 metrų. Skirtumas sudaro apytiksliai vieno vidutinio dydžio autobuso ilgio, kas yra absoliučiai nepriimtina.

AutoBild: 205/55R16 žieminių padangų testas (2012) AutoBild: 205/55R16 žieminių padangų testas (2012) AutoBild: 205/55R16 žieminių padangų testas (2012)
AutoBild: 205/55R16 žieminių padangų testas (2012) AutoBild: 205/55R16 žieminių padangų testas (2012) AutoBild: 205/55R16 žieminių padangų testas (2012)

Finišo tiesioji
Likusiom teste padangom nuolaidų nebuvo. Nepertraukiami bandymai ant sausos, šlapios ir apsnigtos kelio dangos iš padangų pareikalavo pilno atsidavimo ir be gailesčio atskleidė visas jų silpnas puses. Dėka šiuolaikinių matavimo prietaisų, čia nebeliko vietos subjektyviems vertinimams, nes kiekvieną padangą charakterizavo tūkstančiai matavimų.

Tačiau bandymai neapsiribojo parodyti padangų stipriasias puses ant įvairių kelio paviršių. Daugiau dėmesio buvo skiriama numatomo padangos tarnavimo laikotarpiui ir taip pat jo kainos santikiui.

Nugalėtoju tapo.....
Geros naujienos yra tai, kad nei vienas finalistų nesužlugdė nei vieno bandymo. Tačiau yra vienas absoliutus testo nugalėtojas:

Continental ContiWinterContact TS 850 parodė geriausius rezultatus ir išplėšė pergalę iš kitų testo dalyvių. Ji gavo geriausius balus šie rezultatai verti tapti pavyzdiniais daugelyje kategorijų. Stabdymo kelias ant sniego ar ant sausos dangos labai trumpas, puikus valdymas ir trauka neįprastai gera. Taigi, ši padanga yra nominuota kaip bandymo nugalėtoja 2012 metų.

Antroje vietoje - Bridgestone Blizzak LM-32. Gerai subalansuotas automobilio valdymas ir trumpas stabdymo kelias bet kokiomis oro sąlygomis, geros akvaplanavimo savybės, geri komforto rodikliai, ilgai nesudyla. Dėka šių savybių ši padanga gauna vertinimą „Pavyzdingos“

Tokį pat įvertinimą gavo ir Michelin Alpin A4 padangos, kurios užėmė trečiąją vietą. Tai yra labai gera visapusiška padanga, didžiausius pasiekimus laimėjo del gero ir tikslaus automobilio valdymo šlapioje ir sausoje trasoje, ilgo tarnavimo laiko ir nedidelio riedėjimo pasipriešinimo.

Taip pat verta pažiūrėti ir į vidutinį rezultatą gavusias padangas, nes čia yra daug „Rekomenduojamų“ padangų modelių. Pavyzdžiui - "Goodyear UltraGrip 8“, kuri užima septintą vietą. Tai ypač gera padanga esant šlapiai kelio dangai, puikios akvaplanavimo savybės, tikslus automobilio valdymas, komfortiškos. Devintoje vietoje Nokian WR D3. Šią padangą pagrįstai galima vadinti "Žiemos ekspertu", tai matyti iš puikių rezultatų ant apsnigto kelio. Tik tiesiog ši padanga greitai sudyla, todėl jos tarnavimo laikas sąlyginai trumpas.

Trylikta vieta Kleber Krisalp HP2,ši padanga tapo "labiausiai tausojanti aplinką metų padanga", kuri iš visų kandidatų turi geriausią kainos ir ridos santykį. Jos neįtikėtinai mažas riedėjimo pasipriešinimas, ir ilgas tarnavimo laikas. Savo taškus teste ji prarado tik dėl vidutinių rezultatų žiemos sąlygomis.

Paskutinė vieta, dėl aukšto lygio išorinio triukšmo ir didelių trūkumų ant šlapios kelio dangos užima Maxxis Presa Snow MA-PW. Ši padanga buvo vienintelė, kuriai buvo suteiktas įvertinimas "sąlyginai rekomenduojama".

Šaltinis: AutoBild

Continental WinterContact TS 850
Continental WinterContact TS 850


Privalumai: Geriausi rezultatai visose žieminių padangų rungtyse, dinamiškas automobilio valdymas šlapioje trasoje, geros akvaplanavimo sąvybės, nedidelis riedėjimo pasipriešinimas, komfortiškos.
Trūkumai: labai didelės sąnaudos perkant
Bendras įvertinimas: Pavyzdingos.

Bridgestone Blizzak LM-32
Bridgestone Blizzak LM-32


Privalumai: subalansuotas automobilio valdymas ir trumpas stabdymo kelias bet kokiomis oro sąlygomis, geros akvaplanavimo savybės, ilgas tarnavimo laikas, komfortiškos.
Trūkumai: didokas riedėjimo pasipriešinimas.
Bendras vertinimas: Pavyzdingos

Michelin Alpin A4
Michelin Alpin A4


Privalumai: geras ir tikslus automobilio valdymas šlapioje ir sausoje trasoje, ilgai nesudyla, dėl nedidelio riedėjimo pasiprešinimo taupo degalus.
Trūkumai: pačios brangiausios.
Bendras vertinimas: Pavyzdingos.

Hankook Winter i*cept RS
Hankook Winter i*cept RS


Privalumai: užtikrintas automobilio valdymas, geras šoninis stabilumas sausoje ir apsnigtoje trasoje, palanki kaina.
Trūkumai: šiek tiek sunkesnis valdymas šlapioje trasoje.
Bendras vertinimas: Rekomenduojamos.

Semperit Speed-Grip 2
Semperit Speed-Grip 2


Privalumai: dinamiškas automobilio valdymas apsnigtoje ir šlapioje trasoje, trumpas stabdymo kelias šlapioje trasoje, geros akvaplanavimo savybės, netriukšmingos.
Trūkumai: sunkesnis automobilio valdymas sausoje trasoje, greitai susidėvi.
•  Bendras vertinimas: Rekomenduojamos.

Dunlop SP Winter Sport 4D
Dunlop SP Winter Sport 4D


Privalumai: puikūs rezultatai ir tikslus automobilio valdymas ant sniego, dėl nedidelio riedėjimo pasipriešinimo taupo degalus, komfortiškos.
Trūkumai: mažokas šoninis stabilumas šlapioje trasoje, greitai susidėvi.
Bendras vertinimas: Rekomenduojamos.

Goodyear UltraGrip 8
Goodyear UltraGrip 8


Privalumai: geri rungčių rezultatai apsnigtoje trasoje, puikios akvaplanavimo savybės, tikslus automobilio valdymas, komfortiškos, netriukšmingos.
Trūkumai: didokas riedėjimo pasiprešinimas, didelė kaina.
Bendras vertinimas: Rekomenduojamos.

Pirelli Winter Snowcontrol Serie 3
Pirelli Winter Snowcontrol Serie 3


Privalumai: įtikinamai dinamiškas automobilio valdymas, puikus šoninis stabilumas, taupantis degalus riedėjimo pasipriešinimas.
Trūkumai: greitai susidėvi, didelė kaina.
Bendras vertinimas: Rekomenduojamos.

Nokian WR D3
Nokian WR D3


Privalumai: puikus automobilio valdymas, geras šoninis stabilumas apsnigtoje ir sausoje trasoje, netriukšmingos.
Trūkumai: greitai sudyla, prasčiausias kainos ir ridos santykis.
•  Bendras vertinimas: Rekomenduojamos.

Fulda Kristall Control HP
Fulda Kristall Control HP


Privalumai: užtikrintas automobilio valdymas, trumpas stabdymo kelias apsnigtoje trasoje, geras kainos ir ridos santykis.
Trūkumai: apsunkintas automobilio valdymas šlapioje trasoje, nekomfortiškos.
Bendras vertinimas: Rekomenduojamos.

Falken Eurowinter HS449
Falken Eurowinter HS449


Privalumai: stabilios važiavimo savybės ir trumpas stabdymo kelias šlapioje trasoje, palanki kaina.
Trūkumai: prasti testo rezultatai apsnigtame kelyje, greitai susidėvi, didokos degalų sąnaudos.
Bendras vertinimas: Patenkinamos.

Firestone Winterhawk 2 Evo
Firestone Winterhawk 2 Evo


Privalumai: stabilus automobilio valdymas ant šlapios ir sausos kelio dangos, geras kainos ir ridos santykis.
Trūkumai: per ilgas stabdymo kelias ant šlapios ir sausos kelio dangos, nekomfortiškos, didokas riedėjimo pasipriešinimas.
Bendras vertinimas: Patenkinamos.

Kleber Krisalp HP 2
Kleber Krisalp HP 2


Privalumai: geriausias kainos ir ridos santykis, ilgai nesudyla, nedidelis riedėjimo pasipriešinimas.
Trūkumai: prastos važiavimo savybės žiemos salygomis, sunkesnis automobilio valdymas ant šlapios dangos, triukšmingos.
Bendras vertinimas: Patenkinamos.

Uniroyal MS plus 66
Uniroyal MS plus 66


Privalumai: stabiliai važiuoja per sniegą, geros akvaplanavimo savybės.
Trūkumai: neharmoningas važiavimas šlapiu keliu, nekomfortiškos, greitai susidėvi, didelis riedėjimo pasipriešinimas.
Bendras vertinimas: Patenkinamos.

Maxxis Presa Snow MA-PW
Maxxis Presa Snow MA-PW


Privalumai: trumpas stabdymo kelias ir dimaniškas automobilio valdymas apsnigtoje trasoje.
Trūkumai: prastos važiavimo savybės ir ilgas stabdymo kelias ant šlapios dangos, nekomfortiškos, greitai sudyla. Bendras vertinimas: sąlyginai rekomenduoja.

« atgalhankook
vredestein
nexen
maxxis