Auto Express: Vasarinių 225/45 R17 dydžio padangų testas (2015)Britai testuoja 11 vasarinių padangų devyniose disciplinose. Šiais metais britai sugrįžo prie 225/45 R17 padangų dydžio, kuris tinka daugumai šeimyninių automobilių. Ekspertai išvyko į bandymų poligoną esantį Uvalde netinkamai lietingame ir šaltame Teksase.

autoexpress-summer-225-45r17-2015-nm1

Pratestuotų padangų sąrašas: Bridgestone Turanza T001, Continental ContiSportContact 5, Dunlop Sport BluResponse, Falken Azenis FK453, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, GT Radial Champiro HPY, Hankook Ventus S1 evo2 K117, Michelin Pilot Sport 3, Pirelli PZero, Toyo Proxes T1 Sport. Yokohama ADVAN Sport V105.

Nors žymėjimas tam tikru mastu padeda išsirinkti padangas, trys jos parametrai parodo tik dalį paveikslo, todėl padangos buvo vertinamos pagal devynis aspektus. Visi testai buvo atliekami AE pilotų, išskyrus pasipriešinimo akvaplanavimui testų, kurie reikalauja specialių įgūdžių. Pasipriešinimas riedėjimui buvo matuojamas mokslinių tyrimų centre Hanoveryje, Vokietijoje.

autoexpress-summer-225-45r17-2015-nm3

Pirmojo penketuko testų rezultatai:

1. Continental ContiSportContact 5

Verdiktas: Antras iš eilės laimėjimas 17 colių padangų testuose – pritrenkiančios.

1 Continental Conti sport Contact 5

Continental padangų puikus valdomumas ir stabdymo savybės ant visų paviršių. Taip pat užtikrintai padangos elgiasi ant sauso paviršiaus, kur įsibėgėjant jų sukibimas daug geresnis negu kai kurių kitų konkurentų. Skirtingai negu Dunlop, Continental gerai susitvarko ir su giliomis balomis. Michelin padangų, Continental padangoms nepavyti, tačiau gale jos paliko visas kitas likusias. Triukšmo lygio testuose Continental užima ketvirtą vietą, ir jų vienintelė silpnybė - per didelis pasipriešinimas riedėjimui.

2. Dunlop Sport BluResponse

Verdiktas: Pelnyta antra vieta padangoms, kurios ypatingai pradžiugins tuos, kurie daug važinėja  automobiliu.

Dunlop-SportMaxx-BluResponse

Išleistos 2013 metais, šios Dunlop padangos buvo aiškiai skirtos atsižvelgti į eurožymėjimą, todėl  nenuostabu, jog jos puikiai pasirodė pasipriešinimo riedėjimui testuose. Valdomumas toks pats geras kaip ant šlapio paviršiaus ir yra tik nedidelis kontroliuojamas galinių ratų užnešimas, padedantis įvažiuoti į posūkį. O triukšmo teste esantis podiumas kalba apie tai, jog tai labai subalansuotos padangos.

3. Michelin Pilot Sport 3

Verdiktas: Rezultatai kalba apie tai, jog Michelin prioritetų pakeitimas padangoms išėjo į naudą.

Michelin pilot sport 3

Michelin vis dar tokios puikios padangos, kurios išlaiko konkurenciją su padangomis, sukurtomis turint misiją gauti geriausius rezultatus ant žymėjimo lipduko. Testuose važiuojant tiesiai ir posūkiu vienos ir tos pačios padangos pademonstruoja nelygiareikšmius rezultatus, tačiau Michelin užtikrintai laimėjo abiejuose testuose  - ypatingai įspūdingai susidorojo su kryžminiu akvaplanavimu.
Testuose su mažesniu sluoksniu vandens Michelin taip pat buvo tarp lyderių, ir šių padangų rato laikas sekunde prastesnis, negu geriausių padangų. Bendrai padangos užtikrina gerą saugumo lygį ir finalinį 90̊ posūkį įveikia be ratų pakilimo.

4. Hankook Ventus S1 evo2 K117

Verdiktas: Padangos turinčios puikų sukibimą ant sauso ir šlapio paviršiaus ir patrauklia kaina.

3 hankook ventus s1 evo2 k117

Tik Hankook įrodo, jog tik gamintojai iš Rytų gali konkuruoti su europietiškais prekiniais ženklais. Skirtumas tarp padangų, užėmusių trečią, ketvirtą ir penktą vietas labai mažas, todėl korėjietiškas prekės ženklas įsibrovė tarp Formula 1 tiekėjų ir žinomu Prancūzijos gigantu – tai įrodo, kaip greitai evoliucionuoja korėjietiškos padangos.
Patį geriausią rezultatą Hankook parodė pasipriešinimo akvaplanavimui teste, kur jos prisiartino prie nenugalimų Michelin padangų važiuojant tiesiąja ir tik ne daug atsiliko važiuojant posūkiu. Pas daugelį konkurentų viskas buvo kur kas blogiau. Valdomumo ir stabdymo efektyvumo ant šlapio treko testuose Hankook šiemet sau pasirodė tipiškai – nenuostabiai, bet arti lyderių, be to visos padangos šiose disciplinose finišuoja labai glaustai. Nuo geriausių padangų jas skiria trys metrai stabdymo kelio ir beveik dvi sekundės rato laiko, tačiau jų greitos reakcijos į vairo pasukimus ir puikus sukibimas plačiuose posūkiuose ir esant staigiam judėjimo pasikeitimui. Maloniu bonusu tapo pats žemiausias triukšmo lygis automobilio salone.

5. Pirelli PZero

Verdiktas: Veteranė, kuriai po modernizacijos atsivėrė antras kvėpavimas.

Pirelli P Zero

 

Modernizacija šiam veteranui neabejotinai suteikė  - kuris laimėjo AE teste dar 2008 metais – antrąjį kvėpavimą. Su kryžminiu akvaplanavimu Pirelli susidoroja daug geriau, šiame teste penktąją vietą šios padangos  pasidalino su Goodyear padangomis. Kitose disciplinose šios padangos pademonstravo dar geresnius rezultatus – jos pademonstravo  patį geriausią sukibimą apvaliam treke ir užėmė valdomumo ir stabdymo efektyvumo ant šlapio paviršiaus podiumą.
Ekspertai pažymėjo, jog važiavimas su Pirelli padangomis suteikia tikrą malonumą, kadangi jos tiksliai reaguoja į vairo pasukimus ir išlieka nuspėjamomis ir patikimomis. Jeigu per anksti pradėti įsibėgėti išvažiuojant iš posūkio, Pirelli padangos vis tiek sugebės išlaikyti trajektoriją. Šios padangos taip pat elgiasi ir ant sauso paviršiaus, kur jos stabiliai išsaugo sukibimą ilguose posūkiuose, kur  mažiau kompetentingi varžovai pradėjo slysti.
Be to, nežiūrint į šių padangų sportinį charakterį, Pirelli padangų labai žemas triukšmo lygis ir čia jos nusileido tik Hankook padangoms.

Colesa.ru

 

« atgalhankook
vredestein
nexen
maxxis